Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Harika İpuçları

Originally published at: https://yilmazsarac.com.tr/arama-motoru-optimizasyonu-hakkinda-harika-ipuclari/

Arama motoru optimizasyonu bir işletmenin dijital pazarlamada başarılı olmasının önemli bir yönüdür. İşletmenizi daha güçlü hale getirmek için bu tavsiyeleri kullanın, size yardımcı olacaktır. Arama motorlarından yönlendirilen trafiği iyileştirmenin birçok yolu vardır. İlk önce önemsenecek olan ziyaretçilerinizdir. Web sitenizin kullanımı kolaysa en verimli sonuçları alırsınız. Optimize edilmiş performans kullanıcı için genel olarak daha iyi bir deneyimle sonuçlanacaktır.

Örümcekler (Crawlers)

![](upload://9AGYOHbSamhjk5XfW3E1woDGg5.png)

Örümcekler içeriğinizi düzenli aralıklarla gözden geçirirler ve sitenizi her anahtar kelimeye ve diğer ayrıntılara göre değerlendirirler, ancak sitenizi anlayabilmeleri de önemlidir. İyi organize edilmiş bir site haritası örümceğin sitenizi anlamak için kullanabileceği bir araçtır, ve bu aynı zamanda örümceklerin alaka düzeyini değerlendirmesini de kolaylaştırır. Optimize edilmiş sitenin en önemli unsurlarından biri uygun anahtar kelime yoğunluğudur. Herhangi bir sayfadaki anahtar kelimelerinizin yoğunluğu içeriğinizin doğallığını, okunabilirliğini bozmayacak bir seviyede olmalıdır.

![](upload://r2xFObHiLyoBZAtfFlE9qqzBekW.png)

Müşterilerinizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmış bir site oluşturun, ardından potansiyel müşterilerinizi yönlendirmek için en iyi SEO uygulamalarını kullanın.

Müşterilerin ne istediklerini bilmeleri ve aradıkları şeyi bulmaları önemlidir. Kendi arama motoru optimizasyonunuzu geliştirmek için kullanabileceğiniz birçok numara vardır. Kendinizi eğitmeye yardımcı olabilecek çeşitli kaynaklar var. Seo uzmanı olmak için okunacak çok sayıda web sitesi ve kitap vardır.

Doğru bağlantı metni kullanmak, sitenizdeki dahili bağlantılarınız için önemlidir. “Burayı tıklayın” gibi genel bağlantı metni, arama motoru sonuçlarını olumlu yönde etkilemez. Bağlantı metni, tarama yapan örümceklerin sizi fark etmesine izin verdiğinden, doğru anahtar kelimeleri kullanmanız çok önemlidir.

Sayfanızın URL’sine anahtar kelimeler ekleyin. Sitenizin gözleri yormadığından emin olun. Başlıklar, SEO aracı için önemlidir. Fotoğraf ve haber niteliğinde makaleler gönderirseniz, anahtar kelimeler ve ifadeler içeren başlıklar kullanın ve görünürlüğünüzü artırın.

Avantajınız için başlık etiketlerini kullanın. Bazen bu başlıklar çok büyük olabilir, ancak boyutu değiştirmek için CSS kullanabilirsiniz. Arama motorları başlıkları sever ve bunları bir web sitesini sıralamak için bir araç olarak kullanır. Sunduğunuz hizmet veya ürün gibi sayfanızın en önemli yönleri ya H1 ve / veya H2 etiketleriyle işaretlenmelidir.

Arama motoru sonuçları için uygun şekilde optimize edilmiş web siteleri genellikle resim bağlantılarını kullanmaz. Örümceklerin belirsiz URL adlarını kendi kendine belirleyemeyeceğini unutmayın, bu nedenle yeni sayfalar oluştururken buna dikkat edin. Site içi SEO işlemleri size karmaşık gelmeye başladıysa veya yeteri kadar zaman ayıramıyorsanız SEO hizmeti almayı düşünebilirsiniz.

Başlık etiketlerinizdeki anahtar kelimelerin bir sayfadaki her şeyden daha fazla ağırlığı vardır. Konularınızla uyumlu anahtar kelimeleri kullanmak, arama motorlarının sitenizi daha kolay bulmasına yardımcı olacaktır. Bu, yeni okuyucuların web sitenizi kolayca bulmasını sağlar. Odaklanmak istediğiniz anahtar kelime, makalenizin metninde birkaç kez görünmeli ve ayrıca makalenin özetinde ve başlığında da görünmelidir.

Web siteniz için alabileceğiniz iki harika geri bağlantı, kar amacı gütmeyen bir kuruluştan veya bir eğitim web sitesindendir. Sitenizin saygın, bilinen kaynaklara bağlanmasını iyidir çünkü arama motorları buna olumlu bakar ve sıralamanıza yansıtırlar.

Siteniz okuyucular için yararlı bilgiler içeriyorsa saygın web siteleri bağlantı vermek isteyecektir. Bu siteler için yararlı olabilecek benzersiz içerik oluşturmalısınız.

SEO sonuçlarınızın sonuçlarını görmenin zaman aldığını unutmayın. Tüm sıkı çalışmanız için hızlı sonuçlar görmek istemeniz anlaşılabilir bir durumdur, ancak ineternette iyi bir varlık oluşturmanın sıkı çalışma ve özveri gerektirdiğini anlamalısınız.

Sayfa İçi Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) makalelerinizin pazarlanmasında son derece önemlidir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için arama motoru optimizasyonu ile ilgili en son uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. SEO’nun nasıl iyi yapılacağına dair birkaç ipucunu öğrenerek daha iyi poziyon almanız mümkündür.

Bu blogda kendinizi eğitmeye yardımcı olabilecek bir dizi kaynak bulunmaktadır. Bu tavsiyeler size başarı için birçok seçenek sağlayacaktır.

teşekurler hoçam google seo optimizasyonu

1 Beğeni

Foruma hoşgeldin, paylaşımlarını bekliyoruz.