Beorn'nun Evi

Anduin Nehri ile Kuyutorman’ın batı kunduzları arasında, güçlü cilt değiştirici Beorn’un bereketli toprakları uzanır.


Photo: https://www.wetanz.com/

Kendisinden başka hiçbir şeye hizmet etmeyen Beorn, yemyeşil Anduin Vales’te bir sürü hayvanla paylaştığı bir sığınak inşa etti. İnsan standartlarına göre dev bir ev, Büyücü Gandalf’ı bile gölgede bırakan ve çatısının altına sığındıkları zaman Thorin ve arkadaşlarının çocuklarını yapan oymalı mobilyalarla kendi boyuna ve yaşam tarzına uygun bir ev inşa etti.

Beorn’un sağlam, yığılmış taş ve girift bir şekilde oyulmuş ahşap yuvaları, hayvan arkadaşlarının otladığı otlakların geniş manzarasına sahip yaprak dökmeyen ağaçların arasında yuva yapıyor. Hiçbir şekilde mülk, bu yaratıklar onun arkadaşıdır ve yarısı açık ahır olan evini paylaşırlar.

Dışarıda, efendileri gibi büyük olan dev sebzeler, cilt değiştiricinin saz çatısını süsleyen kovanlardan gelen dev bombus arılarının ziyaret ettiği bahçelerde büyüyor. Beorn topraklarına bakar ve bir bahçıvan sevgisiyle suçlanır ve sınırlarını vahşi ve vahşi bir kıskançlıkla savunur. Biri diğerinden biraz daha az misafirperver olan, ruh halini aldığı için, topraklarına izinsiz girmeye cesaret edemez.