Black Hat SEO kategorisi hakkında

Black Hat SEO tanımı “kötü niyetli veya kasıtlı bir ihlal eylemdir”. Black Hat SEO derken, temel olarak Google Yönergelerine aykırı olan eylemlerden bahsediyoruz.

Google yönergelerini çiğnemek yasa dışı sayılmaz, çünkü Google bir hükümet değildir ve bu nedenle web sitenizde ne yapıp ne yapamayacağınızı size söyleyemez. Ancak, Google sizi BlackHat dediğimiz yöntemleri uygularken yakalarsa, web sitenizi arama sonuç sayfalarından kaldırır. SEO siyah şapka tekniklerini kullanmamak en iyisidir, ancak SEO gizemini anlamak için tüm yönlerini incelemek gerekir.

Birkaç tane önemsiz test sitemiz var ve üzerlerinde BlackHat SEO denemeleri yapıyoruz. Merak işte :slight_smile: Aşağıdaki Black SEO tekniklerinin tümü hala çalışıyor. Yine de, bu yöntemleri kullanmayı düşünüyorsanız, bunu ticari değeri olmayan sizin için önemsiz bir sitede yapın. Bunun bir kumar olduğunu da unutmayın. Sadece sitenize zarar vermekle kalmaz, Google üzerindeki kişisel güvenilirlik puanınızı da etkileyebilirsiniz. Google’ın sadece web siteleri için değil insanlar içinde bir güvenilirlik puanı oluşturmamış olması çok şaşırtıcı olurdu.