Google, Google Analytics'in daha akıllı bir sürümünü sundu

Google, geçtiğimiz yıl beta olarak tanıtılan Web Siteleri ve Uygulamalar (Uygulama + Web) platformuna dayalı olarak Google Analytics’in güncellenmiş bir sürümünü yayınladı.

Google, yeni platformu daha akıllı olarak adlandırıyor. Otomatik olarak eyleme geçirilebilir içgörüler oluşturmak, cihazlar ve platformlar arasında müşterilerinizi tam olarak anlamak için makine öğreniminden güç alır.

Google’ın makine öğrenimi modellerini uygulayan yeni analizler, yeni müşteri ihtiyaçları nedeniyle değişen ürün talebi gibi önemli eğilimler konusunda sizi otomatik olarak uyarabilir.

Google, belirli bir müşteri grubundan potansiyel geliri tahmin etmeye yardımcı olacak metrikler ekliyor. Bu, daha değerli müşterilere ulaşmak için kitleler oluşturmanıza ve sonuçlarınızı iyileştirmek için analizler yapmanıza olanak tanır.

Tahmine dayalı analitik araçları, pazarlamacıların daha fazla iş değeri olan kitleye odaklanmasına, bütçeleri etkili bir şekilde yönetmesine ve yatırımları elde tutmasına yardımcı olmalıdır.

Uçtan uca analizler, uygulamalar ve web siteleri arasındaki etkileşimleri eşzamanlı olarak ölçmenize olanak tanır ve uygulamada ve web’de gerçekleşen YouTube görünümlerinden dönüşümleri raporlayabilir.

Yeni analitik ayrıca, edinmeden dönüşüme ve elde tutmaya kadar tüm yaşam döngüleri boyunca müşterileri daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Yeni Google Analytics artık yeni varlıklar için varsayılandır.

Mevcut ayarları kullananlar için, Analytics Google, mevcut hesaplarla birlikte Google Analytics 4 arayüzünde (eski adıyla “Web Siteleri ve Uygulamalar” Uygulama + Web) yeni bir hesap türü oluşturmanızı önerir.