Lucifer Şeytan mı? Lucifer'in düşüşü Şeytan'ı mı tanımlar?

İncil'de "Lucifer Şeytandır" diyen bir ayet yoktur, ancak birkaç bölüm incelendiğinde Lucifer'in Şeytan'dan başkası olamayacağı ortaya çıkar.

İşaya 14: 12'de açıklanan Lucifer'in düşüşü , muhtemelen İsa'nın Luka 10 : 18'de bahsettiği ile aynıdır : "Şeytanın gökten şimşek gibi düştüğünü gördüm." Benzer bir düşüş Hezekiel 28'de tasvir edilmiştir.

Isaiah 14: 12–18 , "sabah yıldızı" anlamına gelen "Lusifer", "şafağın oğlu", "Gün Yıldızı / Gün Yıldızı" anlamına gelen birinin gökten düşüşünü anlatır. Veya "parlayan yıldız". Bahsedilenin tarifi bize bunun Şeytan'dan başkası olamayacağını gösteriyor. İsa'nın kendi sözlerinden biliyoruz. Şeytan'ın gökten düştüğü Luka 10 . Yani, İşaya, Lucifer'den (İbranice, helel) yeryüzüne atıldığından bahsettiğinde ( Yeşaya 14:12 ), Şeytan'dan başkası olamaz. Düşüşünün nedeni 13 ve 14. ayetlerde bulunmaktadır: “Yüreğinizde 'Göğe yükseleceğim; Tahtımı Tanrı'nın yıldızlarının üzerine yükselteceğim; Kutsal dağın en yüksek tepelerinde, meclis dağına tahta oturacağım. Bulutların tepelerine çıkacağım; Kendimi En Yüce gibi yapacağım. '' Bu her zaman Şeytan'ın arzusu - Tanrı olmak - ve Cennet bahçesinde Havva'nın Tanrı'ya itaatsizlik etmesini sağlamak için kullandığı ayartıcı şeydi: “Tanrı gibi olacaksın” ( Yaratılış 3: 5 ).

Hezekiel 28: Lucifer / Şeytan'a atıfta bulunduğu düşünülen başka bir pasajdır. Her ne kadar Hezekiel'e Tanrı tarafından kötü bir putperest kral olan "Sur'un kralıyla ilgili bir ağıt yakalama" (ayet 12) emri verilmesiyle başlasa da, kısa süre sonra pasajın o kralın arkasındaki güce de atıfta bulunduğu anlaşılır. Şeytan. Ayet 13, "Tanrı'nın bahçesi Cennet'te" olduğunu söylüyor. Açıkça, Tire kralı asla Cennet'te değildi. Ayet 14 şöyle diyor: "Sen bir koruyucu melek olarak meshedildin, çünkü ben de seni bu şekilde görevlendirdim." Görünüşe göre, Lucifer / Şeytan, cennetin diğer tasvirlerinde görülen parlayan değerli mücevherler olduğu düşünülen “ateşli taşlar arasında” cennette koruyucu melek pozisyonundaydı ( Çıkış 24:10 ; Vahiy 21: 18–21). Tire kralı hiçbir zaman cennette olmadığından, bu da sadece Lucifer'i tarif edebilir. Pasajın geri kalanı cennetten atılma nedenini anlatıyor. Güzelliğinden dolayı yüreği gururlandı ve bilgeliği bozuldu ( Hezekiel 28:17 ). Mükemmelliğinden, bilgeliğinden ve güzelliğinden gurur duymak (ayet 12) düşüşünün kaynağı oldu ve Tanrı onu yeryüzüne fırlattı (ayet 17). Buna, enkarnasyonundan önce gökte Rab İsa şahit olmuştur ( Luka 10:18 ). Özetlemek gerekirse, Lucifer gurur günahı ve Tanrı olma arzusu nedeniyle cennetten atıldı. İsa, Şeytan'ın gökten atıldığını görmekten söz etti. Bu nedenle, Lucifer ve Şeytan'ın bir ve aynı olduğu sonucuna varabiliriz.

Kutsal kitaplar haricindeki diğer görüşlere de bakalım.

Elva Thompson - Pek çok "modern insanın" manevi gerçekliğe inanmamasını ilginç buluyorum. Materyalizm ve indirgemeci düşünceye o kadar yerleşmişler ve sırılsıklam olmuşlar ki, bizimkiyle aynı alanı paylaşan başka gizli gerçekliklerin, sınırlı farkındalığımızın dışında işleyen dünyaların olabileceğini hayal etmekte zorlanıyorlar. Pek çok insan inanç sistemlerini hangi inançtan olursa olsun "bilim tanrısı" ndan bir araya getirir ve en iyi durumda ruhsal gerçekliğe hiç inanmaz ve en kötü ihtimalle ruhsal deneyimi akıl hastanesinin alanına sokar.

Entelektüel kibir

Ön yargıları ve sınırlamalarıyla entelektüel kibir, enerjisel nedeni değil, yalnızca fiziksel etki dünyasını algılayabilir, bu nedenle varlığın diğer yarısını oluşturan manevi alemleri reddeder. Birçoğu, insan zihninde işleyen kötülüğün bir güç olduğunu reddediyor. Sevgiyi reddeden bir güç, ayrı bir benliğin Sahtekar Bilincini besleyen bir enerji, ben her zaman gevezeyim, insanı daha büyük entelektüalizme ve materyalizme çekiyor ve onu ruhun yok edilmesi ve trans hümanizme giden yolda daha ileriye götürüyor. [Makaleme bakın. Sahtekar Bilinci]

Rudolph Steiner şöyle yazdı: "Bugün insanlığın büyük bir kısmı, giderek güçlenen ve güçlenen kozmik doğanın Ahrimancı güçlerinin şu veya bu tarafından kontrolü altındadır." "Spekülasyon ucuzdur, ancak dışındaki olasılıklar dikkate alınmaz. "sınırlı kutu gerçekliğimizin" sınırları, belirli kavramları eğlendirecek açıklığa sahip değiliz. Yani bunların hepsi bir spekülasyon, ancak olasılıkları sınırlamakla değil, olasılıklar çıtasını yükseltmek amacıyla. "

Ben yaratıcı tanrı Titan

Yaratılış 1 v3'te tanrının “Işık olsun” dediğini ve ışık olduğunu okuduk .

Enoch 25 v3'te şöyle diyor: "Işık, tanrının hayal ettiği tüm yaratımı ortaya çıkardı ve iyiydi." Başka bir deyişle, tanrı yarattıklarını aydınlattı, böylece ona bir göz atabildi. Dünyayı aydınlatan bu ışık getiren kim?

Prometheus / Lucifer: ışık getiren

Yunan mitolojisinde, Titan Prometheus insanlığa ışık [bilgi] vermek için tanrılardan ateş çaldı - bize ilerlemeyi ve medeniyeti mümkün kıldığı söylendi. Lucifer, eski metinlerde Işık getiren olarak da bilinir. Prometheus'un ateşi çalma alegorisi, Lucifer'in isyanının başka bir versiyonu mu? Mahabharata ve Musevi kutsal yazılarında yazılan cennetteki savaşın nedeni eski tanrılardan 'ateşin' çalınması mıydı?

Tanrıların savaşı

Titan Savaşı'nın Yunan hikayeleri, bir nesil tanrıların diğerine meydan okuduğu Avrupa ve Yakın Doğu'da bulunan benzer mitleri yansıtıyor. Ama ya antik dünyanın tanrıları hiç tanrı değil de bizim gibi melez adamlarsa… yarı canavar ve yarı ilahi. Sonuçta, yaratıcımız bize fikrini verdi: R / Karmaşık ve onun ego uzantısı Ben'im.

Şeytani hükmetme hakkı

Lucifer / Prometheus, Eski Tanrılardan ateşi çaldı mı ve diğer akıllarla birlikte kendi yapısını mı yarattı… ayrı gerçekliğin üçüncü boyutunu. Eski metinlerden, uzay ekibinin bazı üyelerinin deneyine katılmadığını ve türümüzü yok etmeye çalıştığını biliyoruz. Ancak Enki / Prometheus / Lucifer, Noah'ı melez nefilim kurtardı ve o günden itibaren şeytani yönetme hakkı başladı: ruhlarımıza fidye tutan soy.

Güç mücadelesi

Lucifer ve çetesinin 'teknolojiyi' çalmasının ardından eski tanrıların ateşi bir savaş çıktı.

Rev 12 v7: Ve cennette savaş vardı: Michael ve melekleri ejderhaya karşı savaştı; ve ejderha savaştı ve melekleri.

Rev 12 v8: Ama yeterince güçlü değildi ve cennetteki yerlerini kaybettiler.

Rev 12 v9: "Ve büyük ejderha dışarı atıldı, o eski yılan, Şeytan denildi ve tüm dünyayı aldatan Şeytan: o yeryüzüne atıldı ve melekleri onunla birlikte atıldı."

Kutsal yazılara göre, Lucifer ve ordusu Michael ve ordusuna karşı savaşı kaybetti. Sonuç olarak, kaybedenler: Lucifer ve ekibi Dünya'da hapsedildi. Yaptıkları yaratıma atıldılar: orijinal yaratımın fraktal, geometrik bir sahtesi. [Shattering the Illusion of Reality makaleme bakın.]

Yüzümüze yapıştırıyoruz

Aydıncılar… ışık taşıyıcıları, gizli anlayışla ilgili gizli bilgilerinde güvendeler. Gizli doktrinlerini yüzümüze yapıştırıyorlar ve tanrılarını sergiliyorlar.

New York'taki Rockefeller merkezinde Prometheus / Lucifer'in bir heykeli bulunabilir.

Albert Pike Morals and Dogma adlı eserinde tanrısını parlak terimlerle anlatır:

”. . . Yüce Varlık, ışınları veya yayılmaları Evreni kaplayan bir Işık merkezidir; çünkü bu, tüm Masonik yolculukların bir arayışı olduğu ve Localarımızdaki güneş ve ayın yalnızca amblem olduğu Işıktır: Zamanın başından beri baş düşmanları olan Işık ve Karanlık birbirleriyle dünya imparatorluğunu tartışır. . … Işık Taşıyıcısı Lucifer! Karanlığın Ruhu'na verilecek garip ve gizemli bir isim! Sabahın Oğlu Lucifer! Işığı taşıyan ve görkemiyle dayanılmaz körleri zayıf, şehvetli veya bencil Ruhlar mı? Şüphe etmeyin! "

Kötülük hiyerarşisi

Rudolph Steiner'a göre, kötülüğün Ahriman ve Lucifer olarak adlandırdığı ikili kutbu vardır ve onun anlayışına göre bu varlıklar gerçek varlıklardır. Kutsal yazılarda, Lucifer'in dostlarıyla birlikte kovulduğu söylenir. Bu, gezegenimizde işleyen bu sahte ışıkların bütün bir hiyerarşisi olduğu anlamına mı geliyor?

Steiner'ın bahsettiği bir başka kötülük, hem Lucifer hem de Ahriman tarafından hizmet edilen Güneş Demon'u Sorath'tır. Steiner, Sorath'ı sarı güneşi Lucifer'in sahte ışığı ve mavi güneşi İsa'nın ışığı olarak tanımlar. Occult Sun makalelerimin birinci ve ikinci bölümünde, güneşlenme deneyimimi ve mavi… gerçek Güneş hakkındaki anlayışımı tartışıyorum.

Melez

Sümer metinlerinden ve kutsal yazılarından 'tanrıların' 'insanlığı' ve diğer melez yaratıkları yarattığını biliyoruz. Bu psikopatların, 'doğal yaşam formlarını' müdahale edilecek, genetik olarak hacklenecek ve kendi şeytani kullanımları için değiştirilecek bir şey olarak gördükleri açıktır. O zaman aynı çete - şimdi aynı çete ve onların gizli ellerini gmo'ların tanıtımında, gen düzenlemesinde ve insan / hayvan melezlerinin yaratılmasında görebiliriz. Melezler, dünyanın dört bir yanındaki laboratuarlarda, atadamların, faunların, grifonların ve antik dünyanın minörlerinin yankılanmasıyla yaratılıyor. Efsanenin bir kez daha canlı yürüyeceği bir zamanda mı yaşıyoruz?

Manevi gerçekliğin kaybı

Lucifer ve ekibi ilahi bir varlığı iki cinsiyete ayırarak mı değiştirdi? [onları erkek ve dişi o yarattı] O ve bir grup entelektüel uyumsuzluk, birlik planımızı parçalayarak ikilik mi yarattı? Öyleyse, gökkuşağı merdivenindeki bu üçüncü basamak onun dünyasıdır… Demiurge dünyası: ibadet isteyen ve korku ile yöneten ışık getiren kişi.

Sonsuz savaş

Dualite, oyunun Lucifer boyutundaki adıdır… savaş / barış / savaş / barış ve mide bulantısı… çünkü kutuplulukta kalıcı bir uzlaşma yoktur. Dualite, kozmik bir gerçektir. Zıtların oyunu, Lucifer matrisinin kalp atışlarıdır - kazanılamayan oyun. Savaş bir kan şenliğidir; Demiurge ve ekibi için bir ziyafet ve üçüncü boyut kurban çiftliğidir. [Firma ile Tanışın adlı makaleme bakın]

Bir savaşçının cesareti

Herhangi bir tavşan deliğinin karanlığına açık fikirli dalmak çok cesaret ister. Bir savaşçının cesareti. Uyum programlamasını bozan ve bugünün sorunlarına cevaplar için zamanın sisine bakan bir savaşçının bilincidir.

Tanrı ve tanrılara farklı bir bakış açısı

Eski geçmişin tanrıları erkeklerse ve matrix programı tekrarlanıyorsa, daha önce birçok kez yaptığımız gibi kendimizi yok etmek üzere miyiz? Yavaş yavaş kitlelerin kullanımına sunulan teknolojiyi bir anlığına düşünün, ancak pek çok şey gizli kalmaya devam ediyor. Muhtemelen bu dünyanın yöneticileri, ifşa ettiklerinden elli yıl ilerdedir. Mahabharata'da açıklanan tüm ölüm ışınları ve skaler teknolojiyle cennette [3. dünya savaşı] gelecekte kolaylıkla bir savaş olabilir. Bu da sellere, depremlere ve salgın hastalıklara neden olabilir ... çok tanıdık!

Alfa ve Omega

"Olan şey, olacak olan şeydir; ve yapılan da yapılacak olan şeydir: ve güneşin altında yeni bir şey yoktur. Vaiz 1 v9.

Belki de, üçüncü boyut olarak adlandırılan Sanal Gerçeklik Oyunlarında çağlar, çağlar, birbirlerine karşı savaşan aynı zalim tanrılar çetesidir; İnsanlığın ve tüm canlıların fedakarlık kabı olduğu 'biz ve onlar' oyunu.

Gerçek Işık

Ben kendimin en iç kısmına girdim. . . . İçeri girdim ve ruhumun gözüyle (olduğu gibi) ruhumun bu gözünün ve zihnimin üzerinde parıldayan değişmez bir ışık gördüm. . . . Gerçeği bilen, o ışığı bilir ve o ışığı bilen de sonsuzluğu bilir. Aşk bunu bilir. Ey ebedi gerçek ve gerçek aşk ve sevgili sonsuzluk! " - Aziz Augustine.

Bu sanal gerçeklik oyununda yaşamdan sonra yaşamın amacı, bilinci her zamankinden daha yüksek seviyelere yükseltmek gibi büyük görevde yer almaktır, böylece zamanla madde ve formda hapsedilmiş tüm ruh kurtarılabilir ve İlahi Olan'a geri dönebilir. İnsanlar olarak özgür irade ve akılcı bilinç armağanını taşıyoruz ve bu devasa kozmik dramda oynayacağımız önemli bir rolümüz var. Görevimiz madde yanılsamasının, Lucifer'in yaptığı büyünün üstesinden gelmektir. Bütünden ayrı olmadığımızı anlayabilir ve büyük gerçeği deneyimleyebilirsek: O Sanatın, Ruhun maddeye bilgi verdiğini, varlığın her şeye nüfuz ettiğini fark edersek, duyuya bağlı düşüncenin sınırlamalarının, Luciferic dürtü, ve bilinçte Bütün ile birleşin.

Diğer yanağı çevirmek

![Lucifer ](upload://dPQAFMqw1U6AshMBJN1dJBLXNrP.jpeg)

Christos bize yolu gösteriyor. Bağışlamaktan ve diğer yanağını çevirmekten bahsediyor. Bu adam ne hakkında konuşuyor? Korkak olmak mı? Ahlaki bir sakat mı? Bir erkekten daha mı az?

Belki de bize Lucifer'in 'biz ve onlar' oyunundan bir çıkış yolu gösteriyor. Diğer yanağımızı çevirerek ve karşılık vermeyerek, dualite döngüsünü sona erdirebiliriz… kendi içindeki neden ve sonuç. Bu boyutu yöneten büyük Geri Dönüş / Kutup Yasasını anlayarak: 'Siz yaptığınız gibi, size de yapılacaktır', kendimizi programdan kurtarabiliriz. Lucifer'in Cennet Bahçesi'ne ait duygusal çöpü bir kez attığımızda, Christos'un öğretilerinde örneklediği gibi, tanrısallığa doğrudan dokunabilir ve onun aracı haline gelebiliriz. İlahi sohbete katılabilir ve çok boyutlu potansiyelimizi keşfedebiliriz.

"İnanç, ışığı hisseden ve şafak hala karanlıkken şarkı söyleyen kuştur." —Rabindranath Tagor

Benim düşünceme göre Christos, Lucifer'in dürtüsünü kendi içinde parçalamayı başaran bir adamdı. Sahtekar Bilincini yok ederken, o çok boyutlu İlahi bir varlık olan Mesihli Olan'a dönüştü.

Söz

“Sizler“ tanrısınız ”dedim; hepiniz Yüce Olan'ın oğullarısınız. ' - mezmur 82-6

Çağrı

“Yirmi altı bin yıllık bir dönemin sonundayız - Büyük Kozmik Yıl. Aralık 2012-2015'in sıfırlanmasının dört yılında, tür olarak ruhun genişlemesi ve dönüşümü fırsatına sahibiz . Çağrıyla birlikte, ruhun hızlanması, daha yüksek bir benliğe açılma sorumluluğunu getirir.

Tüm yaşam ile tanrısallığımızın özü aracılığıyla ve tüm yaratılmışlara olan sevgiyle, daha yüksek bilinç planlarına ulaşılabilir. Bu gerçek bir paylaşımdır… .. Çağın sonunda yaşın gelmesi.

Her birimizde büyük değişim ve dönüşüm başlamalı. Bize özgür irade verildiği için, Evrendeki gerçekten kontrol edebileceğimiz - bedeni ve ruhu bütünün hizmetinde yönlendirebilen ve kullanabilen kendi benliğimizin sorumluluğunu üstlenmeliyiz.

Ben değil, ben değil, içimden esen rüzgar!

İnce bir rüzgar, Zamanın yeni yönünü esiyor.

Keşke beni taşımasına izin versem, taşı beni, keşke beni taşırsa!

Keşke duyarlıysam, ince. Oh narin, kanatlı bir hediye!

Keşke, en güzeli, kendimi teslim ediyorum ve ödünç alıyorum

Dünyanın kaosunda seyreden ince, ince rüzgârla.

"Spekülasyon ucuzdur, ancak" sınırlı gerçekliğimizin "sınırları dışındaki olasılıkları dikkate almadan, belirli kavramları anlayacak açıklığa sahip değiliz. Yani bunların hepsi bir spekülasyon, ancak olasılıkları sınırlamakla değil, olasılıklar çıtasını yükseltmek amacıyla. "

SF Source Heart Star Books Mart 2016

original content (previously published on): https://zulm.org/lucifer-seytan-mi-luciferin-dususu-seytani-mi-tanimlar/ by: https://zulm.org/author/suc/