Ölmek Barışçıldır

Ölmek barışçıldır; Sonsuza kadar hiçbir şeyin sizi amacınıza ulaşmanızı engelleyemeyeceği sessiz bir yolculuk. Sevdiğin birinin kollarında ölmek ise sadece bir bonus. "Beni bırakma, tamam mı?" Ağladığımı fark etmemiştim, sadece Lucifer'in korkmuş gözyaşları veya pişmanlık gözyaşları olduğunu bilmesini umuyordum. Onlar rahatlama ve sevgi gözyaşlarıydı, onu kurtarmıştım. Benim için dünyayı ifade eden tek kişiyi korumuştum. Onu geride bırakmam gerekse bile, en azından artık güvende olacağını biliyordum. Gözlerimi kapattım, vücudum bir battaniye gibi üzerime gerilmiş bir karanlık gibi kayıyor. Mücadele etmedim, vedalaştım, görevimi yaptım. Sonunda ne zaman nefes almayı bıraktığımı bile bilmiyordum.

Artık sadece barış vardı. Karanlıktan, yolu aydınlatan güzel ve parlak bir ışık parladı. Nasıl olduğunu bilmiyordum ama onu takip etmem gerektiğini biliyordum. Bir çeşit kapıya ulaşana kadar ışığı takip ederek yürüdüm. Uzun ve ışıltılı, çok eski ve güzel görünen ağır pirinç kapılardı. İçeri girmem gerektiğini bildiğim için ittim ama kıpırdamadılar. Tekrar denedim, anlamsız görevde kendimi yormaktan başka her şeyimi verdim. Kapılar açılmazsa içeri nasıl girecektim?

"Lorelai," zihnimden derin bir ses geçiyor gibiydi, konuşmacı her türlü duyguyu mırıldanan kelimeye döküyordu. Döndüm ama kimseyi görmedim ve kaşlarını çattı. "Oradaki kim?"

"Beni göremezsin, çocuk, henüz değil." Ses beni çevreliyor gibiydi ve gözlerimi ışığa karşı koruyarak etrafıma baktım. "Kimsin?" "Neden içeri giremiyorum?" Diye sordum.

"Kim olduğumu biliyorsun. Henüz senin zamanın değil, sadece hoşgeldin olanların kapılardan girmesine izin veriliyor." Konuşma tarzındaki bir şey hafızamı canlandırdı ve kendimi yavaşça nefes alırken buldum. "Ben ... cennette miyim?" Fısıldadım. Derin bir kıkırdama sesi duyuldu ve kiminle konuştuğumu anladığımda gözlerim açıldı. "Pek çocuk değilim, krallığıma girmenize izin veremem. Dünyadaki zamanınız henüz sona ermedi."

"Ama ..." kan ve korku hatıraları geri geldi. Lucifer'i Mandy'den koruyarak öldüm. "Ben öldüm. Mandy beni vurdu ve ..."

"Oğlumu kurtardın," diye mırıldandı, ses beni hafifçe okşayarak. "Fedakarlığınız krallığım arasında pek çok konuşmaya yol açtı. Orada çok hoş karşılanacaksınız, ama dediğim gibi. Girmek için zamanınız değil." Umutsuzca kafam karışmıştı. Gerçekte hiçbir şey seçmediğim halde, sanki bu konuda bir seçeneğim varmış gibi konuştu. Ölmek istememiştim, sadece Lucifer'i korumanın öncelik olduğunu biliyordum, hayatımın büyük planında ne anlama geliyordu? "Bu cehenneme gideceğim anlamına mı geliyor?" Gidebileceğim ve görebildiğim tek bir yer daha vardı ve kapılardan iyi geçemeyince ...

"Tabii ki hayır, çocuğum. Oğlum bu duyguda haklıydı, senin ruhun yananlara ait değil." Kollarımı göğsümün üzerinden geçirerek kaşlarını çattı. Buraya veya cehenneme ait olmasaydım başka nereye gidecektim? Tanrı düşüncelerimi duyuyormuş gibi cevap verdi. "Seni Samael ile eve geri gönderiyorum." Gerçek isminin kullanılması beni bir an için bıraktı. Ama Linda ile bir seans bana ışık taşıyıcısı Samael'in Lucifers'ın gerçek adı olduğunu hatırlattı. İçindeki o ışığı nasıl her zaman hissettiğimi hatırlarken dudaklarıma küçük bir gülümseme dokundu. Bunda bazı gerçekler olduğunu fark ettim. Ama onun küçük anekdotunun en önemli kısmını kaçırmış gibiydim ve kendimi çabucak cezalandırdım. "Eve gidiyorum?"

"Elbette dünyaya sunacak pek çok hediyen var. Bunu şimdi elimden alacağım ben kimim?" Sonuçta senin dünyan olduğunu düşündüm ... ama sersemlemiştim. Eve, Lucifer ve Jade'e, arkadaşlarıma ve aileme gidiyordum. Kalbim şişti ve çok minnettar kaldım. "Teşekkür ederim, ne kadar minnettar olduğumu ifade edemem."

"Dikkat et çocuk, bunun sonuçları var. Samael'e olan sonsuz sevginin ikinizin de uğraşmak zorunda kalacağı yansımalar olacak." Kaşlarımı çattım, kafam karıştı. Yankı mı? Bu tam olarak ne anlama geliyordu? Bir hayalet olarak mı dalga geçiyorum? "Ben ... hala kendim olacak mıyım?" Fısıldadım. Kesin olarak göremedim, ama konuşurken gülümsüyormuş gibi geliyordu. "Her şey zamanında, şimdi seni bekliyor." O konuşurken, kapıların karşısında benim takip ettiğime benzer parlak bir ışık belirdi. Ona doğru döndüm ve hafifçe nefes aldım. Çok güzel bir ışıktı ama güzelliğine şaşırmamıştım. İçimdeki karanlığa şaşırdım, beni çağırdı. İçime uzanıyor gibiydi, ruhuma sarılıp beni ileri doğru çekiyordu. Ancak korkmuyordum, ışıkta yürürken isteyerek ilerliyordum.

BUNLARI DA BEĞENEBILIRSINIZ
CuteAsACupcake_ tarafından yazılmış An Angel In Disguise (Lucifer Fanfiction) adlı hikaye
Kılık değiştirmiş Bir Melek (Lucifer Fanfiction)
233 bin
7,5 bin
Ellion Anderson kimliği olmayan bir suç mahallinde ortaya çıktığında, Chloe Decker ve Lucifer bu yabancıyla nasıl başa çıkacak ve Ellion kendisini yeni ...
fredxvenessa tarafından yazılmış Lucifer's suger candy adlı hikaye
Lucifer'in şekeri
54.5K
1,3 bin
Chloe Decker'in küçük kız kardeşi Japonya ve Kore'yi gezmekten eve döner. Adı Lilith Decker. Siyah saçları, su rengi gözleri ve karanlık kişiliği var. O sadece n ...
lgbthczier tarafından yazılmış Onun Tek x. Lucifer Morningstar adlı hikaye
Onun Tek x. Lucifer Morningstar
152 bin
4K
Lucifer asla aşık olmadı. O, yüksek sesle ağladığı için Şeytan'dı! Ama o an değişti - Lux'a doğru yürüdü.
Masumiyet havasıyla çarpıcı ve ...
Ayanna_Wild tarafından yazılmış I.O.U. adlı hikaye
I.O.U.
67.9K
2,9 bin
Şeytanın kendisine bu kadar çok iyilik borçlu olduğun noktaya tam olarak nasıl geldiğin bir muamma. Bir ruha söylemeyeceksin ve o da arkasındaki sebebi saklamaktan zevk alıyor gibi ...
youwillneverknow989 tarafından yazılmış Hellbound (lucifer) adlı hikaye
Hellbound (lucifer)
48.8K
1.000
"Dinle tatlım, metaforlarla konuşmuyorum, ben gerçek bir cehennem köpeğiyim. Senin bir mucize terapist falan olman gerektiğini düşünmüştüm" ...
Yellow_Doodz tarafından yazılmış Şeytanla Dostlar | Lucifer (Fox / Netflix) adlı hikaye
Şeytanla Arkadaşlar | Lucifer (Tilki / Netfli ...
4,3 bin
143
"'Lucifer Morningstar' ... bu sahne adı falan mı?"
"Tanrı vergisi, korkarım."
"Kelimenin tam anlamıyla. İster inanın ister inanmayın, Dedektif, tam anlamıyla ...
Sonrasında ne olduğundan tam olarak emin değilim, arkamdaki inci kapılardan çıkıp ışığa girdikten sonra zihnim bulanıktı. Tek bildiğim, aşırı derecede sıcak ve sevildiğimi ve yavaş yavaş bedenime girdiğim. Sanki bir rüyadan uyanıyormuşum, uzuvlarımda hareket etme yeteneğimin yavaşça bana geri geldiğini hissediyordum. Önce ayaklarımda ve ellerimde, sonra bacaklarımda ve kollarımda. Kalbimin atışını hissettim ve tamamen yerleştiğimi hissettiğimde bekledim.
Ama henüz uyanmadım.
Paniklemeye başladım, bir şeylerin ters gittiğinden ve zihnimin vücuduma bağlı olmadığından korktum. Kalbimin her hafta attığını hissedebiliyordum, bacaklarımda hareket etme yeteneğini hissedebiliyordum ama ayağa kalkamadım, yükselemedim. Biraz zaman aldı ama hala nefes almadığımı fark ettim. Nefes al, Lor! Nefes almak! Kendime emrettim.
Nefes aldım, gözler açık uçtu.

Ve önümde gördüklerim neredeyse gözlerimi yaşlandırıyordu. Lucifer, yüzü gözyaşları ve acı ile çizildi, bana tam ve mutlak bir şaşkınlıkla bakıyordu.

Lucifer, hareket edemeyecek şekilde şaşkın bir şekilde orada oturdu. Az önce babasına Lorelai'yi geri getirmesi için yalvardı, her şeyi yapacağını, yapsa bile cehenneme döneceğini ilan etti. Ve şimdi, ondan kavurucu bir ışık göründükten sonra, geri döndü, kollarında yaşıyordu. Parlayan kırmızı gözlerle.

O gözler onu takip etti, onları tutmaya çalışırken gözyaşları içinde doldu. "Lucifer?" Fısıldadı ama cevap veremedi, hayranlıkla sadece sevgili yüzüne bakabiliyordu. "Aman Tanrım!" Sık yaptığı gibi kollarını etrafına doladı ve yüzünü boynuna gömdü. Ağlamaya başladı, çaresizce ona sarıldı ve bu gözler gözden kaybolduğunda şoku da azaldı. Buradaydı, onunla birlikteydi, Lorelai'si geri gelmişti. Donmuş dış yüzü çözüldü ve kolları ona dolanıp onu kucakladı. "Lorelai!" Nefes aldı, kokusunu içine çekti ve ona yakın tuttu.

Onu yatıştırmaya çalıştı, kollarında kontrolsüz bir şekilde sallarken elleri onu okşadı. Gözleri genişti ve güçlükle nefes alabiliyordu. O kadar rahatlamıştı ama aynı zamanda kafası karışmıştı. Konuşmak için bir araya geldiklerini düşünmeden birkaç dakika önce, çılgın bir kadının onu esir tutmasını ve onun kollarında ölüşünü seyretmesini izlemişti. Zihni dönüyordu ve nereden başlayacağını bilmiyordu. "Aşk," diye mırıldandı, sessizleştiğinde, "bilmen gereken bir şey var ..."

Ondan uzaklaştı, geniş, gözyaşı lekeli gözleri onu izledi. Kırmızı parlayan bu gözler, içinde daha önce hiç bilmediği bir korku uyandırdı. Ben ona ne yaptım? Düşündü. Lucifer uzanıp yüzündeki gözyaşlarını sildi. Cildi yumuşaktı ve hafifçe yanağına tutundu. Lucifer, sanki kendi iradesiyle, parlayan kırmızı yavaşça kaybolurken, gözlerinin parlak yeşim yeşili geri dönerken şaşkınlıkla izledi. "Lanet olsun," diye mırıldandı. Gözlerini silerek kaşlarını çattı. "Bu ne?" diye mırıldandı, yumuşak sesinde endişeli kalın. Anlatma ona, içindeki küçük bir ses uyardı. Onu korkutacak, şimdi değil, henüz değil.

Arkasına baktı ve Mandy'nin bilinçsizce yerde yattığını gördü, sonra tekrar Lorelai'ye gitti. "Hala onunla ilgilenmemiz gerekiyor," çenesini kıza doğru salladı ve Lorelai onu görmek için arkasına dönerek sıçradı. Omzunun üzerinden bakarken elleri göğsünü tutarak ona yaklaştı. Yüzünü göremiyordu ama gözlerinin korku içinde kocaman olduğunu kesin olarak biliyordu. Ona sarıldı ve kollarını ona doladı. "Yapmadın ..."

"Hayır, yerde ölmek planlarıma bir çeşit anahtar fırlattı." Başını ona doğru salladı ve alaycı bir şekilde gülümsedi, "ayrıca. İnsanları öldürmeme izin verilmiyor. Bu kurallara aykırı." Acıklı bir şekilde kıkırdadı, karşılığında kızı öldürebileceğini düşündü, Lorelai yerde ölmeseydi, kendini durduramazdı. "Dedektifi aramalıyız," diye mırıldandı.

Yirmi dakika sonra LAPD, çatı katının etrafında toplanıyordu. Lucifer, Lorelai'yi koltuğa oturmuş omuzlarına bir battaniye sarmıştı. Teşekkürler mırıldandı ve ona bilerek baktı. "Olanlar hakkında konuşmalıyız," sesi o kadar alçaktı ki kulağının onu algılaması bir mucize oldu. "Bizim hakkımızda, saldırı, bacağın," çenesini bacağına doğru salladı ve Lucifer, insanlıkla arasını unuttuğunu fark ettiğinde şaşırdı. Lorelai ile hemfikir olmuş, tıbbi yardım ararken ve dedektifle konuşurken onu orada bırakmıştı. Lucifer bir bar taburesine oturdu, genç bir sağlık görevlisi bacağına bakıyordu.
"Bana ne olduğunu tekrar anlat?" Chloe notları not alıyordu ve Lucifer içini çekti, yorgunluktan bir elini yüzünü ovuşturdu. Olayları zaten birkaç kez anlatmıştı ve meselenin basitçe halledilmesini diledi. "Lorelai'den burada buluşmasını isteyen bir mesaj aldım-"

"Belirlediğimiz şey ondan gelmedi." Chloe sözünü kesti ve Lucifer başını salladı. "Doğru, buraya geldim ve Bayan Petra, Lorelai'yi silah zoruyla tuttu."

"Onun nedeni neydi?" Chloe ona bakmak için kısa bir süre yatağından yukarı baktı. Lucifer, içindeki öfke ve tiksintiyi kontrol altına almaya çalışarak çenesini sıktı. "Nedeni bendim dedektif. O tamamen hayal görüyordu, eğer rakibini öldürürse onu tekrar bulacağımı düşünüyordu." Chloe titredi ve Lucifer işgal ettiği noktaya baktı. Polis onu çoktan götürmüştü ve Lucifer mutluydu, eğer hala buradaysa boynunu kırmak isteyebilirdi. "Sonra ne oldu?"

"Ah biliyorsun, bütün kedi ve fare oyunu. Lorelai'yi öldürmekle tehdit etti ve ben de açıkça söyledim, bunu yapmanın onu sevmeme neden olmayacağını söyledim. Bu yüzden bütününü kullandı," Lucifer konuşurken ellerini salladı , gözlerini devirerek "'Eğer sana sahip olamazsam, kimse ısırıp bana ateş etmedi." Sağlık görevlisinin işini bitirdiği bacağını gösterdi. Chloe aşağı baktı ve kaşlarını çattı ama not almaya devam etti. "Lorelai bunu doğruladı, sonra ne olacak?"

"Öyleyse, başka bir atış yapamadan, Lorelai serbest kaldı ve ..." duraksadı, aklına kadının vurulma görüntüsü geldi. Dedektife bunu söyleyemezdi, nasıl yaşadığını ve iyi olduğunu nasıl açıklardı? Ona gerçeği söyleyebilirdi ama ona inanmazdı. Chloe zaten tüm bu tanrısal saçmalıklara inanmadı, bu yüzden her zamanki gibi birkaç detayı atladı. "Mandy'nin dikkatini silahı ondan uzaklaştıracak kadar dağıttı. Sonra içeri girdim ve iyi,"

"Onu mahvetmek mi?" Chloe, onun hafif duraklamasını görmezden gelerek bir kaşını kaldırdı. Lucifer kaşlarını çattı, "Nedenlerim vardı."

"Biliyorum ve o kadar şanslısın, yoksa başın da belaya girer."

Lucifer ellerini kaldırdı ve başını yana eğdi. "Artık her şey nefsi müdafaa içindeydi dedektif. Buna kesinlikle inanıyorsunuz." Chloe gözlerini devirdi, dudaklarının köşelerinde sıkışan gülümsemeyi bastırmaya çalıştı, hala kanepede oturan Lorelai'ye baktı, bir sağlık görevlisi ona baktı. Lucifer'de bir kaygı notu yükseldi ve onunla ilgili bulacak bir şey olup olmayacağını merak etti. Chloe ona döndü ve isteksizce bakışlarını Lorelai'den geri çekti. "İyi görünüyor," diye mırıldandı Chloe, dedektif sesi gitti ve arkadaşının sesi geri geldi. Lucifer içini çekti, "Sanırım bu göreceli bir terim, dedektif."

"Ne demek istediğimi anladın. Ona gitmelisin, onun yanında ol." Gözleri Lorelai'ye döndü ve sağlık görevlisinin hayati değerlerini kontrol etmesini izledi. Kısa bir süre sonra ayrıldı ve aralarındaki manyetik enerjinin alevlendiğini hissederek gözlerinin onunkine kilitlendiğini gördü. Yeşim taşı derinlikleri onu tuzağa düşürdü ve bakışları karşısında milyonlarca farklı duygunun yükseldiğini hissetti. Chloe, Lucifer ve Lorelai'nin birbirlerine baktıklarını ve kıkırdadılar. Lucifers'ın koluna bir elini koydu, onunla Lorelai arasındaki büyüyü bozdu ve bakışlarının ona dönmesine neden oldu. "Bir daha onu incitme," diye fısıldadı, sesi sempatik ve tehditkar arasında geçti. Lucifer sadece başını salladı, Chloe'den uzaklaştı ve Lorelai'ye ulaşıncaya kadar dairesinde dolaşan insan kalabalığı arasında manevra yaptı.

Reklamına yaklaştığında yukarı baktı, aniden emin olmadığını hissetti. Aralarında olup biten her şey orada yatıyordu, ikisini birbirinden uzaklaştırırken aynı anda onları bir araya getiriyordu. "Oturabilir miyim?" diye sordu ona, önündeki sehpayı işaret ederek. Lorelai başını salladı, karşısında otururken bakışları ona dikildi. Battaniyeyi etrafına kocaman bir şekilde kavradı ama bir kez olsun ifadesini yorumlayamadı. "Sohbet etmemiz gerektiğine inanıyorum," diye başladı. Lorelai başını salladı, bakışları sertleşti, "evet," diye fısıldadı, "yapıyoruz".

Devamını okuyun

original content (previously published on): https://zulm.org/olmek-bariscildir/ by: https://zulm.org/author/suc/