SEO Fırsatları için Google - Pubcon Pro Virtual 2020

Google’dan John Mueller, SEO’nun geleceği hakkındaki düşüncelerini sundu. Küçük işletmeler için fırsatlara odaklandı ve yakın gelecekte SEO için neyin büyük olacağına dair tahminler sundu.

Arama Sıralaması Zorlaşıyor Avantajlarınızı Kullanın

John Mueller, SEO’nun daha da zor olmaya devam edeceği görüşünü dile getirdi. Çünkü büyük şirketler SEO’da daha iyi hale geliyor. Büyük şirketlerle rekabet etmek için giderek daha fazla sorun yaşayan, küçük ve daha eski işletmelerin daha az rekabetçi nişlere yönelmek isteyebileceğini, ancak daha küçük şirketlerin çevik olma konusunda bir avantajı olduğunu söyledi.

Mueller, benzersiz avantajlara odaklanmayı önerdi. Herhangi bir ayrıntıdan bahsetmemiş olsa da, küçük şirketlerin güçlü bir avantajı, daha büyük bir kuruluşun karar vermeden önce yapmak zorunda kalabileceği toplantı ve yönetim katmanlarından geçmeden fırsatlardan yararlanmak için daha hızlı dönme becerisidir.

John Mueller, bir siteyi iyileştirmek için UX (Kullanıcı Deneyimi) ve SEO’nun test edilmesini önerdi. “Tst siteleri” ile test yapılmaması konusunda uyarıda bulundu ve gerçek web sayfalarının kullanılmasını tavsiye etti.

SEO testleri yaparken, sonuçların tekrarlanabilir olduğundan emin olmak için birden fazla test yapılmasını da tavsiye etti. Ayrıca yanlış kalıplar ve korelasyonlara düşmemesi konusunda uyarıda bulundu. Mueller, " var olmadıkları halde kalıplar bulmanın insan doğası " olduğunu söyledi.